Minu Raamatukogu (MIRKO)

Üle miljoni raamatuga laenutusplatvorm MIRKO on saanud ligi 2000 kasutajat 

Postipakki raamatuid tellida võimaldav uus Eesti raamatukogude ühine laenutusplatvorm Minu Raamatukogu (MIRKO) on kõige soojema vastuvõtu saanud 30–49 aastaste naiste hulgas, kes moodustavad ligi 2000-st kasutajatest ligikaudu 70%.

Värske statistika kohaselt kasutab möödunud aasta lõpu seisuga raamatukogude ühist laenutusplatvormi Minu Raamatukogu (MIRKO) 1871 inimest. 

“See on suurepärane, et MIRKO on aidanud kirjandusel kättesaadavamaks muutuda,” kõneles rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo, kes lisas, et kõige rohkem kasutavad MIRKO-t aktiivset elu elavad inimesed vanuses 30–50 aastat. 

Eesti naine laenab ja loeb  

“MIRKO avamisest mullu septembris kuni 2022. aasta lõpuni on saadetud lugejateni 1244 raamatut. Kõige rohkem on postiautomaati tellitud üks raamat korraga, kuid mitukümmend inimest on soovinud ühte pakki viis raamatut,“ kõneles üleriigilise laenutusteenuse juht Margit Jõgi

Üleriigilise laenutusteenuse juht lisas, et kõige vanem MIRKO kasutaja on 83 ja noorim  
15-aastane. Ligi 2000 kasutajast on 70 protsenti naised. 
Eesti raamatukogude ühine laenutusplatvorm MIRKO saab veebruaris täienduse. MIRKOsse lisandub e- väljaannete lugemise võimalus. Edaspidi saab iga Eesti ID-d omav inimene laenutada oma seadmesse raamatuid, audioraamatuid ja perioodikat. 

Alates 14. veebruarist on raamatusõpradel võimalik MIRKO laenutusplatvormil valida tellimiseks kas traditsiooniline paberraamat postipakki või e-väljaanne oma seadme ekraanile.  

Uudiskiri

Igakuine värske info Rahvusraamatukogu tegemiste ja ürituste kohta mugavalt otse postkasti.

Aitäh! Oled uudiskirjaga liitunud!

Palun täida kohustuslikud väljad korrektselt!

Minu Raamatukogu (MIRKO)

Minu Raamatukogu (MIRKO) teenust hoiab töös Eesti Rahvusraamatukogu