Minu Raamatukogu (MIRKO)

Minu raamatukogu MIRKO on avatud

27. septembril avati Rotermanni kvartali kohvikus Gallery Cafe raamatukogude aasta puhul Eesti raamatukogude ühine laenutusplatvorm Minu Raamatukogu (MIRKO), mis pakub tellimiseks enam kui miljonit teost ning võimaldab lugejal laenutada kuni viis raamatut kas pakiautomaati või otse kulleriga koju.   

“Tänavuse raamatukogude aasta esimesel kuuel kuul tehti Eesti raamatukogudest kokku viis miljonit laenutust. See näitab, et raamatukogude traditsiooniline roll kirjavara juurde juhatajana, lugemisharjumuste kujundajana ei ole muutunud. On hea meel näha, et meie raamatukogud on ka tõelised tuleviku raamatukogud – tänasest saavad Eesti lugejad kasutada täiesti uuenduslikku, mugavat ja paindlikku laenutamisvõimalust,” kõneles kultuuriminister Piret Hartman.  

“MIRKO üks olulisi eesmärke on tuua raamatud lähemale ja tagada vaatamata elukohale paindlik raamatute kättesaamine,” kõneles rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo, kes rõõmustas, et just raamatukogude aastal oleme saanud rikastada raamatukogude teenuseid. “MIRKO võimaldab pääsu kirjanduse juurde ilma, et peab raamatukogusse teosele järele minema.”  

Lisaks saab Andresoo sõnul MIRKO oluliselt vähendada raamatute ootejärjekordi. “Laenutusplatvorm pakub juba täna enam kui miljonit raamatut või nooti, kuigi esialgu on MIRKO laenutusplatvormiga liidestatud 28 erineva raamatukogu kogud. Loodame, et tulevikus on raamatukogusid rohkem ja ühine virtuaalne riiul pikeneb, sest mida pikem on MIRKO virtuaalne riiul, seda suurem on iga inimese valikuvõimalus ja väiksemad ootejärjekorrad,” oli Andresoo lootusrikas.  

MIRKO kaudu tellides jõuab raamat pakiautomaati või kulleriga koju 2–4 päevaga ning tasuda tuleb ainult transpordikulu. Tellitud teos jõuab lugejani talle kõige lähemast raamatukogust, kus raamat või noot on laenutamiseks saadaval.

Korraga saab tellida kuni raamatut ja 21 päevaks. Tähtaja saabumisel on võimalik tellimust pikendada. Tellimiseks tuleb registreeruda laenutusplatvormi kasutajaks ja sisselogimisel kasutada riiklikke autentimisvahendeid.  

Uudse lahendusena võimaldab MIRKO soovitada laenutatud raamatuid ka sõbrale.  

Laenutusplatvormil on ligi 30 raamatukogu  
MIRKO platvormile lõimitakse tulevikus veel mitmeid teisi raamatukogude teenuseid. Uuel aastal saab MIRKOst laenutada e-raamatuid, e-ajakirju ja audioraamatuid.  

Minu Raamatukogu (MIRKO) laenutusplatvormiga on liidestatud 28 raamatukogu või haruraamatukogu kogud.  
 
Liitunud raamatukogud 
Eesti Hoiuraamatukogu, Eesti Rahvusraamatukogu, Harju Maakonnaraamatukogu, Jõhvi Keskraamatukogu, Jüri raamatukogu, Järvamaa Keskraamatukogu, Lääne Maakonna Keskraamatukogu, Lääne-Virumaa Keskraamatukogu, Narva Keskraamatukogu, Põlva Keskraamatukogu, Rapla Keskraamatukogu, Rõngu Raamatukogu, Viljandi Linnaraamatukogu, Kaitseväe raamatukogu, Saku Vallaraamatukogu koos Kajamaa, Kiisa, Kurtna haruraamatukogudega ning Valga Keskraamatukogu koos Hargla, Kaagjärve, Koikküla, Laatre, Lüllemäe, Sooru, Tagula, Tsirguliina ja Õru haruraamatukogudega.  

 Minu Raamatukogu (MIRKO) on arendatud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse innovatsiooni edendavate hangete programmi toetusel rahvusraamatukogu projektijuhtimisel ja koostöös arendaja NET GROUP OÜga.  

_DSF7959
Fotode autor Aron Urb

Uudiskiri

Igakuine värske info Rahvusraamatukogu tegemiste ja ürituste kohta mugavalt otse postkasti.

Aitäh! Oled uudiskirjaga liitunud!

Palun täida kohustuslikud väljad korrektselt!

Minu Raamatukogu (MIRKO)

Minu Raamatukogu (MIRKO) teenust hoiab töös Eesti Rahvusraamatukogu